ممبران آب‌بند الاستومر پولی‌یورتان هیبریدی پایه آب برای آب بندی بام و فضای بیرونی maxelastic pur hw
ممبران الاستومر پولی‌یورتان برای حفاظت و آب‌بندی بام‌ها و فضاهای بیرونی MAXELSTIC PUR HW
نوامبر 12, 2017
ملات آنی‌گیر برای متوقف کردن نشت‌های تحت‌فشار maxplug
ملات آنی‌گیر برای متوقف کردن نشت‌های تحت‌فشار MAXPLUG
فوریه 12, 2018

پوشش آب‌بند پایه سیمانی با ویژگی‌های کریستال شونده و اسمزی MAXSEAL SUPER

پوشش آب‌بند پایه سیمانی با ویژگی‌های کریستال شونده و اسمزیپوشش آب‌بند پایه سیمانی با ویژگی‌های کریستال شونده و اسمزی maxseal super

maxseal super

بررسی مشخصات فنی پوشش آب‌بند پایه سیمانی با ویژگی‌های کریستال شونده و اسمزی MAXSEAL SUPER

1معرفی MAXSEAL SUPER
MAXSEAL SUPER یک پوشش آب بند است که از مخلوطی از سیمان، مواد افزودنی با دانه‌بندی کنترل شده و افزودنی‌های آلی و غیرآلی است. فرمولاسیون منحصر به فرد این محصول، اثر اسمزی بتن را از طریق نفوذ به لوله‌های مویینه بتن بهبود می بخشد. این محصول با تشکیل کریستال، سازه بتنی را آب‌بندی و حفاظت می‌کند. این محصول برای استفاده روی بتن تازه یا عمل‌آوری شده، بتن پیش‌ساخته، بلوکهای بتنی، پلاستر سیمانی و همچنین آجر و ملات طراحی شده است.
2زمینه‌های کاربرد MAXSEAL SUPER
 • آب‌بندی و پوشش مخازن آب شرب.
 • به عنوان پوشش آب‌بندی برای فضای بیرونی و دیوار.
 • آب‌بندی زیر فونداسیون و سازه‌های زیرزمین که تحت فشار آب هیدرواستاتیک مثبت یا منفی قرار می‌گیرند.
 • آب‌بندی و حفاظت بین فونداسیون، دیوارهای حائل و اسلب‌های فونداسیون.
 • به عنوان پوشش آب‌بندی برای بلوک‌های بتنی و پانل‌های پیش ساخته.
 • به عنوان یک نما جهت آب‌بندی سیلوها و برجهای خنک کننده در نیروگاه‌های حرارتی.
 • ترمیم و آب‌بندی کانال‌های آبیاری.
 • به عنوان یک پوشش آب‌بند جهت استفاده در سدها و دیوارهای حائل.
 • جهت حفاظت و آب‌بندی سطوح بتنی در تصفیه فاضلاب.
 • آب‌بندی تونلها، شفت‌ها.
 • آب‌بندی استخرها.
 • 3مزایا
 • برای استفاده در شرایط تماس با آب آشامیدنی مناسب است.
 • با نفوذ به بتن ضمن آببندی بتن‌، سطح را نیز محافظت می‌کند. این مصالح ترک‌های تا 0.4 میلیمتر را ترمیم می‌کند.
 • پوشش آب‌بندی 100٪ را، حتی در شرایط غوطهوری دائمی تحت فشار آب هیدرواستاتیک بالا حفظ می‌کند.
 • برای استفاده در فضای داخلی، به ویژه فونداسیون، به منظور ایجاد پوشش مقاومت در برابر نفوذ آب‌های زیر زمینی تحت فشار هیدرواستاتیکی منفی مناسب است.
 • می تــوان با اعمـــال بر روی سطوح آسیب دیده، از هزینههای تعمیر و نگهداری در آینده جلوگیری کرد.
 • مقاوم در برابر آلودگی هوا، اثرات خورنده آب‌شور، یخ‌زدایی نمک و سیکل یخبندان
 • در کاربری‌های داخلی زیرسطحی، در برابر فشار منفی هیدرواستاتیک مقاوم است.
 • در برابر خوردگی آب شور و آلودگی هوا مقاومت است.
 • عمر طولانی‌ نسبت از رنگ ها و پوشش های دیگر دارد.
 • پس از اجرا، می‌توان روی سطح رنگآمیزی کرد. همچنین سطح اعمال شده می تواند با کاشیهای سرامیکی مانند استخرهای شنا و نقاشی‌های تزئینی فضای باز پوشانده شود.
 • دوستدار محیط‌زیست.
 • به بستر اجازه تبادل بخار آب را داده و امکان تنفس بتن فراهم می‌شود.
 • 4دستورالعمل استفاده
 • آماده‌سازی سطح
 • سطح مورد نظر جهت اجرای مصالح، بایستی صلب و تمیز باشد، هیچگونه آثاری از رنگ، پوشش، فرسایش، ذرات سست، روغن، گریس، روغن قالب، گرد و غبار، گچ و غیره روی سطح نباشد. تمیز کردن سطح با واتر، سندبلاست یا سایر روش‌های مناسب مکانیکی انجام گیرد.
  تمام ترک ها باید حداقل 1.5 سانتیمتر عمق داشته باشند و اگر بدون آب باشد با MAXREST یا اگر نفوذ آب وجود داشته باشد با MAXPLUG ترمیم گردد، تمام فولاد غیرسازه‌ای موجود در سطوح باید به عمق 2 سانتی‌متر از نسبت به سطح بریده و با MAXREST یا MAXPLUG به صورت کامل پر شده باشد.
  قبل از اعمال پوشش باید سطح شستشو و با آب اشباع گردد، اما نبایستی هیچ آب راکد در سطح وجود داشته باشد.

 • اجرا با قلم‌مو، جارو یا اسپری
 • هرکیسه 25 کیلوگرمی مصالح با 6 تا 7 لیتر آب تمیز، به صورت دستی یا ترجیحاً با همزن کم سرعت(400 تا 600 دور در دقیقه) مخلوط شود. در صورتی که اجرا در دمای بالا یا به صورت اسپری انجام گیرد، آب اختلاط می‌تواند کمی افزایش یابد.

  ویژگی‌های کریستال شونده و اسمزی
  برای اجراهای استاندارد، MAXSEAL SUPER را می‌توان با قلممو یا جارو همانند MAXBRUSH یا MAXBROOM اجرا کرد. یک لایه غلیظ برای ایجاد یک پوشش یکپارچه و یکنواخت استفاده کنید. بر خلاف نقاشی سطح، هر دست اجرا فقط در یک جهت اجرا شود. برای ایجاد پوشش یکنواخت بهتراست ، اجرا در دو دست اعمال می شود دست دوم باید در جهت عمود بر جهت اجرای دست اول انچام پذیرد. میزان مصرف در هر دست در حدود 1 تا 1.5 کیلوگرم در مترمربع ، برای مصرف کل حدود 2 تا 2.5 کیلوگرم در متر مربع است. فاصله زمانی در بین دو دست، حداقل 6 تا 8 ساعت و حداکثر 24 ساعت است. همچنین می تواند با استفاده از تجهیزات شاتکریت، اسپری شود. برای سطوح اجرا شده توسط اسپری که بعدا تحت فشار آب قرار می گیرند، و به منظور اطمینان از پوشش کامل سطح، توصیه می شود بر روی سطحی که مصالح با اسپری اعمال شده است، جارو کشیده شود.
 • اجرا بصورت پاشش خشک و ماله پروانه‌ای
 • در این روش به صورت پودر(پاشش خشک) بر روی بتن تازه، بعد از تراز کردن و اینکه سطح دارای قدرت کافی برای راه رفتن است، اما هنوز گیرش کامل جهت استفاده از ماله پروانه‌ای اتفاق نیفتاده، اجرا می‌شود. مصرف این محصول در این حالت و تلاش برای رسیدن به پوشش کامل و یکنواخت، در حدود 1.5 تا 2.5 کیلوگرم در مترمربع می‌باشد. این کار بعد از بتن‌ریزی و زمانی که ماله پروانه بتواند روی بتن را صاف کند، انجام می‌گیرد.
  ماله پروانه‌ای یک لایه آ‌ب‌بند یکپارچه فراهم خواهد آورد حین اجرا مقدار کمی رطوبت جهت بهبود نفوذ و جلوگیری از خشک شدن سریع برای فراهم آوردن زمان مناسب برای هیدراتاسیون MAXSEAL SUPER اعمال گردد. نقاط خاص مانند محل ستون‌ها، لولههای عبوری، گوشه‌ها، اتصالات بتنی و مفاصل باید ترمیم و با مصالح مناسب آب‌بند شود.
  MAXSEAL SUPER همچنین می تواند بر روی بتن مگر و شبکه آرماتور به صورت پاشش خشک(داستینگ)استفاده شود. این روش نه تنها از آرماتورها محافظت می کند، بلکه باعث جلوگیری از نفوذ رطوبت به پی سازه می‌شود.
  سطح بتن مگر باید ابتدا تا حالت اشباع خیس شده سپس MAXSEAL SUPER به صورت پاشش خشک با میزان مصرف بین 1.5 تا 2.5کیلوگرم در مترمربع بر روی سطح پاشیده می شود. بتن فونداسیون می تواند یک ساعت پس از آن اجرا شود. در این شرایط MAXSEAL SUPER سخت شده و به بتن مگر می‌چسبد و با اجرای بتن فونداسیون، به سطح اجرای صدمه وارد نمی‌شود.
  در این روش به صورت پودر(پاشش خشک) بر روی بتن تازه، بعد از تراز کردن و اینکه سطح دارای قدرت کافی برای راه رفتن است، اما هنوز گیرش کامل جهت استفاده از ماله پروانه‌ای اتفاق نیفتاده، اجرا می‌شود. مصرف این محصول در این حالت و تلاش برای رسیدن به پوشش کامل و یکنواخت، در حدود 1.5 تا 2.5 کیلوگرم در مترمربع می‌باشد. این کار بعد از بتن‌ریزی و زمانی که ماله پروانه بتواند روی بتن را صاف کند، انجام می‌گیرد.
  ماله پروانه‌ای یک لایه آ‌ب‌بند یکپارچه فراهم خواهد آورد حین اجرا مقدار کمی رطوبت جهت بهبود نفوذ و جلوگیری از خشک شدن سریع برای فراهم آوردن زمان مناسب برای هیدراتاسیون MAXSEAL SUPER اعمال گردد. نقاط خاص مانند محل ستون‌ها، لولههای عبوری، گوشه‌ها، اتصالات بتنی و مفاصل باید ترمیم و با مصالح مناسب آب‌بند شود.
  MAXSEAL SUPER همچنین می تواند بر روی بتن مگر و شبکه آرماتور به صورت پاشش خشک(داستینگ)استفاده شود. این روش نه تنها از آرماتورها محافظت می کند، بلکه باعث جلوگیری از نفوذ رطوبت به پی سازه می‌شود.
  سطح بتن مگر باید ابتدا تا حالت اشباع خیس شده سپس MAXSEAL SUPER به صورت پاشش خشک با میزان مصرف بین 1.5 تا 2.5کیلوگرم در مترمربع بر روی سطح پاشیده می شود. بتن فونداسیون می تواند یک ساعت پس از آن اجرا شود. در این شرایط MAXSEAL SUPER سخت شده و به بتن مگر می‌چسبد و با اجرای بتن فونداسیون، به سطح اجرای صدمه وارد نمی‌شود.
  5شرایط اجرا
  دمای مطلوب کاربرد بین 10 تا 30 درجه سانتیگراد است. برای دمای تابستان یا گرم (بالاتر از 30 درجه سانتیگراد)، سطح باید رطوبت بیشتر داشته باشد. اگر ملاحظه شد که فرآیند خشک کردن سطح خیلی سریع اتفاق می‌افتد حتی می‌توان پس از اجرای MAXSEAL SUPER نیز به سطح آب داد.
  اجرای مصالح در شرایطی که درجه حرارت کمتر از 5 درجه سانتیگراد است و یا اگر انتظار چنین دمایی در عرض 24 ساعت پس از استفاده وجود داشته باشد، مجاز نیست. این مصالح را روی سطوح یخ زده اعمال نکنید. در صورتی که احتمال بارش باران در عرض 24 ساعت پس از اجرا وجود داشته باشد، مصالح را اجرا نکنید.
  6تمیز کردن
  ابزار و تجهیزات باید بلافاصله بعد از استفاده با آب تمیز شود. هنگامی که MAXSEAL SUPER سخت می شود، محصول تنها با روش های مکانیکی از ابزار کنده می‌شود.
  7میزان مصرف
  برآورد میزان مصرف با برس، جارو یا اسپری بین 1 تا 1.5 کیلوگرم در مترمربع در هر دست اجرا و برای کل مصرف حدود 2 تا 2.5 کیلوگرم در مترمربع در دو دست است. سطوح متخلخل، شرایط بستر و روش کاربرد می تواند این برآورد مصرف را تغییر دهد.
  مصرف MAXSEAL SUPER با استفاده از پاشش خشک روی بتن تازه (داستینگ) حدود 1.5 تا 2.5 کیلوگرم در مترمربع است. اسلب‌های متراکم می توانند مصرف را 20 تا 25 درصد افزایش دهند. یک آزمایش اولیه در محل استفاده، میزان مصرف را به صورت دقیق تعیین می کند.
  8موارد مهم در حین مصرف
 • از MAXSEAL SUPER در تماس با آب خیلی سبک(Very soft water)، آب اسیدی و یا آب‌گازدار استفاده نکنید. اگر محیط دارای سولفات باشد، مانند آبهای زیرزمینی، آبدریا یا فاضلاب، از تیپMAXSEAL SUPER ANTISULFAT استفاده گردد.
 • در صورت مشکوک بودن به نوع آب که در تماس با MAXSEAL SUPER خواهد بود و یا جهت اطلاعات بیشتر، با بخش فنی تماس حاصل فرمایید.
 • 9بسته بندی و رنگ
  MAXSEAL SUPER در کیسه و سطل‌های 25 کیلوگرمی عرضه می شود که در رنگ خاکستری و سفید در دسترس است.
  10انبار و نگهداری
  مصالح در بسته‌بندی اصلی به مدت دوازده ماه در کیسهها و هجده ماه در سطل‌ها، قابل نگهداری است. محصول در یک مکان خشک سرپوشیده دور از یخ‌زدگی و نور مستقیم خورشید، با درجه حرارت بالاتر از 5 درجه سانتی گراد نگهداری شود.
  11ایمنی و سلامت
  MAXSEAL SUPER یک ترکیب ساینده است، بنابراین برای آماده سازی مخلوط و استفاده از آن باید از دستکش‌های محافظ لاستیکی و عینک ایمنی استفاده شود. در صورت تماس با پوست، مناطق آسیب دیده را با آب و صابون بشویید. در صورت تماس با چشم، به طور کامل با آب تمیز بشویید، اما مالش ندهید. اگر سوزش ماندگاری داشت به پزشک مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر، اطلاعات ایمنیMAXSEAL SUPER در صورت درخواست قابل ارائه می‌باشد.
  از بین بردن و دورریزی کیسه‌ها و ظرف‌های خالی محصول باییستی مطابق با مقررات رسمی محل انجام شود.
  12مشخصات فنی محصول
  در بروشور فارسی و انگلیسی مشخصات فنی محصول MAXSEAL SUPER ارائه شده است.