ملات الاستیک برای آب‌بندی درزها و ترک‌های بتن و مصالح بنایی مستعد جابجایی maxjoint elastic
ملات الاستیک برای آب‌بندی درزها و ترک‌های بتن و مصالح بنایی مستعد جابجایی MAXJOINT ELASTIC
جولای 29, 2019
Biseal WA ماده افزودنی آب‌بند کننده بتن فاقد کلر به صورت مایع
BISEAL WA مصالح افزودنی آب‌بند کننده بتن فاقد کلر به صورت مایع
نوامبر 7, 2019

پرایمر اپوکسی پایه آب MAXEPOX PRIMER W برای پوشش‌های اپوکسی، پولی یورتان و پولی یوریا

پرایمر اپوکسی پایه آب برای سیستم‌های پوششی اپوکسی، پولی یورتان و پولی یوریا

پرایمر اپوکسی پایه آب برای سیستم‌های پوششی اپوکسی، پولی یورتان و پولی یوریا

پرایمر اپوکسی پایه آب MAXEPOX PRIMER-W برای پوشش‌های اپوکسی، پولی یورتان و پولی یوریا

1معرفی MAXEPOX PRIMER-W
MAXEPOX PRIMER-W یک محصول دو جزئی اپوکسی پایه آب است که به عنوان پرایمر برای پوشش های پلی یورتان، پولی‌یوریا و اپوکسی طراحی شدهاست، این محصول برای استفاده روی سطوح بسترهای بتن، ملات، فلزی و نظایر آن جهت اجرای مصالح آب بندی و کفپوش‌ها استفاده می شود.
2زمینه‌های کاربرد MAXEPOX PRIMER-W
 • به عنوان پرایمر روی بسترهای جدید یا قدیم بتن، ملات، آجر، کاشی سرامیکی، و غیره برای اجرای پوشش پلی یورتان، پولی‌یوریا و اپوکسی در آب بندی بام‌ها، تراس‌ها، مخازن آب، کانال ها و غیره استفاده می‌شود.
 • آب‌بندی و آماده سازی بستر هنگام اجرا و مرمت کف‌پوش‌ها، کف‌های نواحی‌ صنعتی، پارکینگ ها، مراکز خرید، آشیانه و غیره.
 • پوشش پرایمر برای پوشش پولی‌یوریا در آب بندی عرشه پل‌ها.
3مزایا
 • چسبندگی عالی بر روی بستر.
 • مناسب برای استفاده روی سطوح مرطوب.
 • سهولت در کاربرد، به صورت دستی یا اسپری با ایرلیس.
 • مناسب برای هر دو سطح عمودی و افقی.
 • دوستدار محیط زیست: غیرسمی، غیر قابل اشتعال و بی بو. مناسب برای محیط‌های با تهویه ضعیف.
4دستورالعمل استفاده
 • آماده سازی سطح
 • سطح باید از لحاظ ساختاری سازگار، مستحکم، و نداشتن حباب داخل سیمان به صورت یک دست امکان پذیر خواهد بود، و ترجیحا با زبری ضعیف یعنی سطح بافت باز باشد. همچنین سطح می‌بایست تمیز و عاری از تمام آثار رنگ، گردوغبار، چربی، شوره، ذرات سست، گچ، پلاستر و سایر آلاینده ها باشد که امکان دارد بر روند چسبندگی تاثیر بگذارد. این مصالح را روی بسترهای که در معرض صعود نم و رطوبت است اعمال نکنید. بستر ممکن است حاوی رطوبت سطحی باشد، اما نبایستی آب راکد در سطح باشد. (حداکثر رطوبت مجاز سطح 10 درصد است). ملات بتن و سیمان: برای تمیز کردن و آماده سازی سطح بستر، خصوصاً در سطوح صیقلی و جذب کم از صفحه ساب مکانیکی، سند بلاست خشک و یا سایر ابزار مکانیکی سایشی سطح استفاده شود. استفاده از ابزارآلات مکانیکی بسیار خشن یا روش‌های شیمیایی مناسب نیست. بعد از آماده سازی، ذرات گرد و خاک و مصالح سست را با استفاده از جاروبرقی از سطح تمیز نمایید. سطوح و فضاهای خالی می‌بایست با ملات ترمیمی MAXREST ترمیم شوند. آرماتورها و سایر المان‌های فلزی که در جریان معرض سطح آماده سازی شده قرار دارند می‌بایست برداشته و بر روی سطوح فلزی پوشش ضد خوردگی MAXREST PASSIVE را اجرا نمایید. درزهای انبساط درزها و شکاف‌هایی که مستعد هستند، ابتدا محل درز بایستی با آب‌بندهای مناسب از خانواده MAXFLEX پرشوند. سطوح فلزی باید تمیز و عاری از تمام آثار خوردگی، گرد و غبار و چربی باشد. از سند بلاست یا شات‌بلاست استفاده کنید. این مصالح چسبندگی عالی به سایر بسترهای مختلف مانند اپوکسی، پلی استر، پلی اورتان، پلی‌یوریا، قیر، آسفالت و غیره دارد. با این حال توصیه می شود که یک بار به صورت آزمایشی تست شود.
 • اختلاط مصالح
 • MAXEPOX PRIMER –W به‌صورت دو جزئی در بسته‌بندی مجزا و توزین شده عرضه می‌شود. ابتدا اجزاء را قبل از استفاده به صورت جداگانه به‌هم بزنیم، زمانی که کاملا روان شدند جزء سفت‌کننده B را به جزء رزین A اضافه کرده و سپس مخلوط را به صورت دستی یا ترجیحا با استفاده از همزن دور کند(300 الی 400 دقیقه بر دور) به مدت 2 تا 3 دقیقه به‌هم زده تا یک محصول همگن در رنگ و ظاهر حاصل شود. از همزدن مدت طولانی و همچنین با سرعت بالا پرهیز نمایید زیرا اینکار ممکن است باعث ایجاد حرارت یا ورود حباب های هوا شود. پس از مخلوط کردن، به زمان استفاده مخلوط(Pot life) بر اساس جدول مشخصات فنی ارائه شده دقت شود. (زمان استفاده برای ست 10 کیلوگرم در دمای 20 درجه سانتی گراد 2 ساعت است. این زمان با افزایش درجه حرارت کاهش می یابد.
 • کاربرد
 • MAXEPOX PRIMER –W به وسیله غلتک، قلم‌مو یا اسپری ایرلیس اجرا می شود. در صورت استفاده از اسپری ایرلیس، می توان آن را با حداقل آب رقیق کرد تا اجرا آن امکان پذیر شود. میزان مصرف MAXEPOX PRIMER –W در هر دست حدود 0.20 الی 0.30 کیلوگرم در متر مربع است. میزان مصرف بسته به تخلخل بستر دارد. قبل از اجرای لایه بعدی پوشش اپوکسی، پلی یورتان یا پلی یوریا، MAXEPOX PRIMER –W باید کاملا خشک و بدون چسبندگی باشد، که بتوان محصول را بکار برد، این زمان بسته به شرایط آب و هوایی ممکن است بین 12 تا 24 ساعت طول بکشد.
 • شرایط استفاده
 • چنانچه در ۲۴ ساعت اولیه اجرا، امکان بارش باران، تماس با آب، رطوبت و تجمع شبنم بر روی سطح وجود دارد استفاده نشود. چنانچه دمای محیطی و یا سطح بستر زیر 10 درجه سانتی گراد باشد و یا احتمال می رود که در فاصله ۲۴ ساعت پس از اجرا، دما به زیر 10 درجه سانتی گراد برسد، استفاده نشود. اجرای این محصول بر روی سطوح یخ‌زده مجاز نمی‌باشد. دمای محیط و سطح باید حداقل 3 درجه سانتی گراد یا بالاتر نسبت به نقطه شبنم باشد. قبل از اجرا، میزان رطوبت نسبی و نقطه شبنم را بررسی کنید. در درجه حرارت پایین، سطح رطوبت بالا یا هر دو، برای رسیدن به شرایط مناسب جریان هوای خشک و گرم، از سیستم های دمنده هوای الکتریکی استفاده نماید. درجه حرارت بالای 30 درجه سانتی گراد منجر به گیرش سریع بین اجزاء و تولید گرما می شود، بنابراین زمان استفاده تا حد زیادی کاهش می یابد.
  5عمل آوری (کیورینگ)
  اجازه دهید سطح کار در مدت زمان 12 تا 24 ساعت(در دمای 20 درجه سانتی گراد و 50 درصد رطوبت نسبی) خشک شود. سطح می‌بایست قبل از اجرای لایه بعدی پوشش اپوکسی، پلی یورتان یا پلی یوریا کاملا خشک شده باشد.
  6مقدار مصرف
  میزان مصرف MAXEPOX PRIMER -W در هر دست در حدود 0.20 الی 0.30 کیلوگرم در متر مربع است. این مقدار مصرف بیان شده صرفا جنبه راهنمایی داشته و به میزان تخلخل سطح بستگی دارد و نسبت به بافت و شرایط بستر و نحوه کاربرد متفاوت باشد. در شرایط کاری انجام آزمایش اولیه در محل برای اطمینان حاصل کردن از میزان دقیق مصرف توصیه می‌شود.
  7تمیز کردن
  ابزار و تجهیزات باید بلافاصله بعد از استفاده با آب تمیز شود. هنگامی‌که MAXEPOX PRIMER –W سخت می شود، تنها با روش های مکانیکی از ابزار کنده می‌شود.
  8موارد مهم در حین مصرف
  • این محصول برای سطوحی که تحت تاثیر نفوذ رطوبت یا آب به‌ صورت فشار منفی وجود دارد مناسب نیست.
  • از تماس با آب، رطوبت، شبنم، تراکم و غیره تا 24 ساعت اول و بعد اجتناب کنید.
  • قبل از استفاده بر روی بتن تازه و ملات، 28 روز اجازه کیورینگ به بتن داده شود.
  • درصد اختلاط توصیه شده برای جزء A و B رعایت شود.
  • میزان مصرف توصیه شده در هر پوشش رعایت شود.
  • از اضافه کردن حلال‌، تینر، مواد افزودنی یا ترکیبات دیگر خودداری نمایید.
  • برای سایر مصارف که در این بولتن فنی ذکر نشده، و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با بخش فنی شرکت تماس حاصل نمایید.
  9بسته بندی
  MAXEPOX PRIMER –W به صورت دو جزئی در ست‌ها 10 کیلوگرمی و 20 کیلوگرمی عرضه می شود. رنگ این محصول طوسی است.
  10انبارش و نگهداری
  شرایط نگهداری محصول در بسته‌بندی‌های اصلی، باز نشده و سالم کارخانه به مدت ۱۲ ماه می‌باشد. محصول در جای خنک، خشک و سایه، عاری از رطوبت، یخ‌زدگی و دور از تابش مستقیم نور خورشید در دما بین 5 تا 40 درجه نگهداری شود. نگهداری محصول در دمای کمتر از 5 درجه سانتی گراد ممکن است منجر به کریستالی شدن محصول شود. اگر این اتفاق بیافتند محصول را به آرامی حرارت دهید تا ظاهر محصول به صورت هموژن و بدون توده در بیاید.
  11ایمنی و سلامت
  MAXEPOX PRIMER –W یک محصول سمی نیست بااین‌حال از تماس مستقیم آن باپوست و چشم‌ها اجتناب گردد. از دستکش‌های پلاستیکی و عینک ایمنی در زمان جابجایی و اجرای محصول، استفاده شود. در موارد تماس باپوست، با آب و صابون شسته شود و در موارد تماس با چشم بلافاصله با آب تمیز بدون مالش شسته شود. در صورت ادامه سوزش، مراقبت‌های پزشکی ادامه یابد. برگه اطلاعات ایمنی مواد(MSDS) محصول MAXEPOX PRIMER –W را از فروشنده تهیه نمایید. نحوه دفع محصول و ظروف بسته‌بندی محصول آن می‌بایست بر اساس قوانین رسمی جاری صورت گرفته و مسئولیت آن با مصرف‌کننده نهایی محصول می‌باشد.